Marchanice

Zelený Vyškov dne 09.08.2018 převzal „Oznámení o zahájení správního řízení“ ve věci kácení dřevin rostoucích mimo les – keřový porost o výměře 1282 m2. Žadatelem je firma DAVAL s.r.o. Jako důvod kácení je uvedena realizace „Územního rozhodnutí“ o umístění stavby Vyškov-Marchanice, lehká průmyslová zóna, inženýrské sítě.  Jedná se o zpřístupnění terénu pro realizaci a položení inženýrských sítí.

Zelený Vyškov, spolek se jako účastník řízení nepřipojil, neboť na uzemní plán odsouhlasili zastupitelé Města Vyškova jako průmyslovou zónu a je tedy vše v souladu s tímto územním plánem.

Zelený Vyškov, spolek se podivuje, kde všude průmyslová zóna už bude. Vyškov bude obklopen průmyslovou zónou, takže realizace výstavby pro mladé rodiny, popřípadě realizace náhradní výsadby zeleně a realizace odpočinkových zón pro maminky s dětmi a pro starší lidi, nezbylo v územním plánu místo. V souvislosti s přílivem horkého vzduchu i v dalších letech to bude pro občany velmi náročné najít místo pro odpočinek ve stínu stromů. Ohrožena je světelným smogem i vyškovská hvězdárna. 

Lokalita Marchanice je ekologicky velmi cenné území. Vyhlášení takovéto změny územního plánu by mělo předcházet provedení biologického průzkumu. Minimálně botanického a ornitologického. Hrozí nevratné škody na přírodním prostředí.

Z toho důvodu, jsme podali žádost dle zákona o svobodném přístupu k poskytování informací, požádali Městský úřad Vyškov, o předložení biologického nebo botanického průzkumu či ornitologického průzkumu specializovanou ekologickou firmou, který by vyloučil nevratné škody na přírodním prostředí.  O dalším průběhu vás budeme informovat!

Další informace si můžete přečíst na tomto odkazu, článek z Vyškovských novin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zeleň ve Vyškově a jeho autorem je web188. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *